امروزه با توجه به افزایش دزدی‌ها و همچنین لزوم رعایت امنیت در خانه‌ها و واحدهای مسکونی، سیستم‌های زیادی برای حفظ امنیت اختراع شده‌اند که همگی آن‌ها را دزدگیر می‌نامند. این دزدگیرها معمولاً بر پایه انواع سنسورهای چشمی دزدگیر هستند که کارایی این دستگاه‌ها را افزایش می‌دهد.

معرفی تصویری انواع سنسورهای چشمی دزدگیر

انواع سنسورهای چشمی دزدگیر که می‌توانند به سیستم وصل شوند

معرفی سیستم‌های هشداردهنده ورودی

این نوع سیستم‌ها معمولاً در ورودی خانه‌ها نصب می‌شوند و امکان این را دارند تا هرگونه حرکتی را پایش کنند. ممکن است برخی حرکات برای این گونه سیستم‌ها ناشناخته یا خطرناک تعریف شده باشد در این صورت آن سیستم‌ها با اعلان خطر شما را متوجه بیرون می‌کنند. تهدیدات خطرآفرین بیرونی همواره یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد است. این سیستم‌ها قابلیت این را دارند تا به صورت کامل همه چیز را ضبط کنند و آن‌ها را برای شما آرشیو کنند.

سیستم‌های ورودی و خروجی معمولاً دارای انواع سنسورهای چشمی دزدگیر هستند که برای کارهای مختلفی تهیه و ساخته شده‌اند. برخی از این سنسورها قابلیت اعلان خطر از راه دور را دارند، با نصب برنامه‌های خاص این سیستم‌ها بر روی موبایل خود می‌تواند خطر را در هر جای دنیا که باشید دریافت کنید و به صورت زنده ببینید. برخی از این سنسورها می‌توانند به اداره پلیس نیز وصل شوند و در هنگام خطر که شما در خانه نیستید آن‌ها را مطلع کنند.

سنسورهای دزدگیر چشمی بر پایه حرکت

این مدل از انواع سنسورهای چشمی دزدگیر در سال‌های اخیر با محبوبیت بالایی روبرو شده‌اند. پایه و مبنای این نوع سنسورها، تشخیص هر نوع حرکتی در منطقه تحت پوشش است. انواع و اقسام حرکت‌ها را می‌توان برای این سیستم و سنسور خطرآفرین تعریف کرد. با این تفسیر در هنگام دیدن هرگونه حرکت خطرآفرین، سیستم به شما اخطار می‌دهد و اعلان خطر می‌کند.

از دیگر مدل‌هایی که می‌توان آن‌ها را در بین انواع سنسورهای چشمی دزدگیر قرار داد، سنسورهای تشخیص حرکتی مادون قرمز را می‌توان نام برد. این سنسور می‌تواند از گرمای بدن افراد برای تشخیص ورود آن‌ها به محل خصوصی استفاده کند و سیستم اعلان خطر را برای شما فعال کند. این سیستم‌ها طوری ساخته شده‌اند که می‌توانند انواع خطرات را تشخیص داده و آن‌ها را برای شما مشخص کنند.

انواع سنسورهای چشمی دزدگیر برای نصب در منزل و مغازه

برد سنسور چشمی

سنسورهای چشمی الکترونیک

این سنسورها معمولاً از سیستم بسیار ساده‌ای برخوردار هستند؛ کار اصلی آن‌ها تشخیص هر نوع حرکت و اطلاع دادن آن به سیستم حفاظتی است. از این نوع سیستم‌های حفاظتی بیشتر برای درب‌های ورودی استفاده می‌شود. این چشم‌ها در میان انواع سنسورهای چشمی دزدگیر از سیستم ساده‌تری استفاده می‌کنند و استفاده از آن‌ها معمولاً در مکان‌های با درجه اهمیت پایین‌تر است.
یکی دیگر از استفاده‌هایی که از سنسورهای چشمی الکترونیک می‌تواند داشت این است که از آنها برای باز و بسته کردن درب ورودی استفاده کرد. یکی دیگر از انواع سنسورهای چشمی دزدگیر، سنسور حساس به وزن است. این سنسور می‌تواند بازه‌های وزنی مختلف را برای مثال از سی کیلوگرم تا پانزده کیلوگرم را تشخیص دهد و به سیستم حفاظتی اصلی اعلان خطر کند تا صاحب آن مکان از خطر مطلع شود.

موارد استفاده از سنسورهای چشمی دزدگیر

این سنسورها معمولاً برای استفاده‌های مختلفی در نظر گرفته می‌شوند و این استفاده‌ها با توجه به نیازهای کاربران متغیر است‌. انواع سنسورهای چشمی دزدگیر را می‌توان در خانه‌ها، مطب پزشکان، دفاتر و همچنین مغازه‌های شخصی استفاده کرد. برای نصب این سیستم‌های حفاظتی افراد می‌توانند از متخصصان در این حوزه کمک‌های لازم را دریافت کنند تا بتوانند بهترین انتخاب را برای ملک خود داشته باشند.

اگر شما می‌خواهید از این سنسورها در مکان‌های مسقف استفاده کنید بهتر است تا از سنسورهای چشمی ساده بهره بگیرید. اگر می‌خواهید تا حیوانات را تشخیص دهید بهترین سنسور برای استفاده شما، سنسور وزنی است که قابلیت تشخیص حیوانات را دارد. برای استفاده در فضای باز، نیاز دارید تا از چندین سنسور همزمان استفاده کنید تا بتوانند فضای شما را به خوبی پوشش دهند. تمامی این سنسورها به یک سیستم حفاظتی مرکزی متصل هستند.

شناسایی انواع سنسورهای چشمی دزدگیر

برد سنسور چشمی و قطعات و اجزای آن

نتیجه‌گیری

استفاده از انواع سنسورهای چشمی دزدگیر در سال‌های اخیر به شدت فراگیر شده است. دلیل این فراگیری در استفاده از این سیستم‌ها و سنسورها، اهمیت دادن به امنیت اشخاص و اماکن است. اگر این جمله را که پیشگیری بهتر از درمان است مبنای عمل خود قرار دهیم، می‌توانیم با هزینه‌ای به مراتب کمتر از هزینه‌های دزدی در آینده خود را در مقابل حوادث این چنینی ایمن نگهداریم.

0 0 vote
Article Rating