بررسی ۱۰ راه آسان و سریع جهت افزایش امنیت منزل جدید شما ( قسمت اول )

۱- محکم کردن درب ها 

تمامی درب های خارجی منزل را بررسی کنید ( بررسی وضعیت چارچوب ، استقامت و استحکام لولاها ، وضعیت رگلاژ درب و بررسی عدم وجود شکاف بین درب ) 

حتما در هنگام ورود به خانه جدید ، یا قفل را عوض کنید یا توپی قفل ( باید کلید ها را در هنگام ورود به خانه جدید تعویض گردد. ) پیشنهاد ما استفاده از قفل های الکترونیکی هوشمند می باشد که نیاز به دانش و تجربه بسیاری جهت استفاده دارد. 

حتما در صورت وجود درب های شیشه ای ، باید تقویت و اصلاح انجام گردد. حتما از استپر و قفل های خاصی در جهت جلوگیری از بازشدن آسان درب استفاده گردد. همچنین می توان از سنسورهای مخصوص که در هنگام شکستگی و دستکاری شیشه ، اطلاع رسانی دارند استفاده نمایید. 

۲- حتما قفل پنجره ها را چک کنید و تنظیم نمایید. 

به صورت کلی درب و پنجره ها را می توان جدی ترین راه ورودی به منزل در نظر گرفت لذا باید در تامین امنیت این قسمت ها دقت لازم به عمل اید. همچنین می توانید از سنسورهای امنیتی جهت اعلان از شکست یا دستکاری پنجره استفاده نمایید. حتما برای پنجره های طبقه اول و همکف از حفاظ های مستحکم استفاده شود. همچنین استفاده از حفاظ های بوته ای خاردار نیز برای ورودی های در دسترس مناسب می باشد. 

۳- سعی شود نور محیط مناسب باشد . 

این نکته را همیشه مدنظر قرار دهید که سارقین از محل هایی که دارای نور کافی و روشن باشند دوری می کنند . همچنین می توانید از چراغ های حساس به حرکت استفاده نمایید . راهکار دیگر استفاده از چراغ های مجهز به پنل خورشیدی جهت صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد. 

۴- درب پارکینگ را فراموش نکنید. 

درب پارکینگ یا گاراژ را می توان محبوب ترین قسمت منزل برای سارقین دانست. حتی اگر امکان ورود به داخل ساختمان را نداشته باشند امکان سرقت خودرو و یا سرقت موارد ارزشمند داخل پارکینگ وجود دارد. 

همچنین استفاده از درب های اتوماتیک مجهز به قفل و سیستم های امنیتی در جهت تامین امنیت درب ورودی ساختمان موثر می باشد. دقت کنید که رمز ورود و یا ریموت کنترل های درب اتوماتیک را با امنیت مناسبی استفاده نمایید. 

استفاده از اتوماسیون های هوشمند سازی و درب اتوماتیک را می توان موثرترین راهکار در جهت افزایش امنیت ساختمان دانست. 

۵- استفاده از سیستم امنیتی مناسب ( دزدگیر ) 

بهتر است از اتوماسیون های هوشمند و یا سیستم های دزدگیر مناسب استفاده نمایید. 

5 1 vote
Article Rating